نرم افزار جاجمع تحت وب بهسا
خانه / آئین نامه پوشش خواهران

آئین نامه پوشش خواهران

«آيين نامه پوشش و شئونات دانشجوئي دختران دانشگاه آزاد اسلامي واحد خميني شهر»

دانشجوي گرامي:

ضمن توصيه به پرهيز از پوشيدن لباس هائي كه به تقليد از فرهنگ بيگانگان و مغاير با شئونات دانشجوئي و اجتماعي مي باشد، توجه جنابعالي را به موارد ذيل معطوف مي داريم:

۱- استفاده از حجاب برتر در اين واحد توصيه مي شود.

۲- مقنعه: بايد ساده و مطابق با موازين شرعي باشد به نحوي كه موي سر و زير چانه را كاملاً بپوشاند و بلندي آن تا آرنج دست باشد.

۳- مانتو: بايد به رنگ هاي مشكلي، سورمه اي، قهوه اي و طوسي سير و بلندي آن حداقل بيست سانتي متر زير زانو باشد.

۴- ساير موراد: سادگي در پوشش رعايت شود و استفاده از لباس هاي تنگ و چسبان نامناسب و مدل هاي جلف در محيط دانشگاه خلاف مقررات مي باشد.

۵- كفش: ساده، بدون پاشنه و با رنگ مناسب باشد.

۶-  جوراب: بلند، ضخيم و با رنگ مناسب باشد.

۷- استفاده و همراه داشتن لوازم آرايشي در محيط دانشگاه ممنوع بوده و زيورآلات در معرض ديد نباشد.

۸- به منظور جلوگيري از ورودافراد متفرقه به محيط دانشگاه همراه داشتن كارت دانشجويي در محيط آموزشي و ارائه آن به مسئولين ذيصلاح الزامي است.

۹- دانشجويان گرامي موظفند گفتار و رفتار، نظم و شئون اسلامي را رعايت نموده و از اختلال و ارتباط نامناسب دختر و پسر پرهيز نمايند.

۱۰- همراه داشتن فيلم، عكس، CD و موسيقي غير مجاز و پخش و نمايش آن از طريق وسايل صوتي و تصويري مانند تلفن همراه، لب تاپ، رايانه و غيره ممنوع مي باشد.

۱۱- سوء استفاده از تلفن همراه شامل روشن بودن در كلاس درس، ارسال پيامك، ايجاد مزاحمت، ارسال بلوتوث و همچنين گرفتن فيلم و عكس غير مجاز ممنوع مي باشد.

۱۲- فيلم برداري و عكاسي با دوربين و تلفن همراه در محيط دانشگاه بدون هماهنگي و اخذ مجوز از مراجع ذيصلاح خلاف مقررات مي باشد.

۱۳- براي حفظ شئونات دانشجوئي لازم است برادران در رديف هاي جلو و خواهران در رديف هاي بعدي و يا خواهران در يك طرف و برادران در طرف ديگر كلاس درس وسرويس هاي اياب وذهاب دانشجوئي بنشينند.

۱۴- رعايت نمودن مقررات فوق براي تمام مدت تحصيل و در محيط داخل و پيرامون دانشگاه، موسسات تابعه، محيط هاي كارآموزي، اردوهاي دانشجويي، سرويس هاي اياب و ذهاب و خوابگاه دانشجويي و موارد مشابه الزامي مي باشد.

۱۵- در صورتي كه دانشجويي موارد فوق را رعايت ننمايد، دانشگاه مجاز خواهد بود از ورود وي به دانشگاه ممانعت نموده و يا پس از تذكرات لازم،اورا بعنوان متخلف به كميته انضباطي دانشجويي معرفي نمايد.

اميد است با اتكال به پروردگار متعال و به پشتوانه ايمان، در امر خودسازي معنوي و طي مدارج علمي تا وصول به مرحله كمال موفق و پيروز باشيد.

اداره حراست وحفاظت فيزيكي دانشگاه