تماس با دانشگاه : 14-33660011-031    فاکس : 33660088-031
۱۷:۱۰ سه شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۱۴
Language : FA |
خانه / آئین نامه پوشش خواهران

آئین نامه پوشش خواهران

«آیین نامه پوشش و شئونات دانشجوئی دختران دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر»

دانشجوی گرامی:

ضمن توصیه به پرهیز از پوشیدن لباس هائی که به تقلید از فرهنگ بیگانگان و مغایر با شئونات دانشجوئی و اجتماعی می باشد، توجه جنابعالی را به موارد ذیل معطوف می داریم:

۱- استفاده از حجاب برتر در این واحد توصیه می شود.

۲- مقنعه: باید ساده و مطابق با موازین شرعی باشد به نحوی که موی سر و زیر چانه را کاملاً بپوشاند و بلندی آن تا آرنج دست باشد.

۳- مانتو: باید به رنگ های مشکلی، سورمه ای، قهوه ای و طوسی سیر و بلندی آن حداقل بیست سانتی متر زیر زانو باشد.

۴- سایر موراد: سادگی در پوشش رعایت شود و استفاده از لباس های تنگ و چسبان نامناسب و مدل های جلف در محیط دانشگاه خلاف مقررات می باشد.

۵- کفش: ساده، بدون پاشنه و با رنگ مناسب باشد.

۶-  جوراب: بلند، ضخیم و با رنگ مناسب باشد.

۷- استفاده و همراه داشتن لوازم آرایشی در محیط دانشگاه ممنوع بوده و زیورآلات در معرض دید نباشد.

۸- به منظور جلوگیری از ورودافراد متفرقه به محیط دانشگاه همراه داشتن کارت دانشجویی در محیط آموزشی و ارائه آن به مسئولین ذیصلاح الزامی است.

۹- دانشجویان گرامی موظفند گفتار و رفتار، نظم و شئون اسلامی را رعایت نموده و از اختلال و ارتباط نامناسب دختر و پسر پرهیز نمایند.

۱۰- همراه داشتن فیلم، عکس، CD و موسیقی غیر مجاز و پخش و نمایش آن از طریق وسایل صوتی و تصویری مانند تلفن همراه، لب تاپ، رایانه و غیره ممنوع می باشد.

۱۱- سوء استفاده از تلفن همراه شامل روشن بودن در کلاس درس، ارسال پیامک، ایجاد مزاحمت، ارسال بلوتوث و همچنین گرفتن فیلم و عکس غیر مجاز ممنوع می باشد.

۱۲- فیلم برداری و عکاسی با دوربین و تلفن همراه در محیط دانشگاه بدون هماهنگی و اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح خلاف مقررات می باشد.

۱۳- برای حفظ شئونات دانشجوئی لازم است برادران در ردیف های جلو و خواهران در ردیف های بعدی و یا خواهران در یک طرف و برادران در طرف دیگر کلاس درس وسرویس های ایاب وذهاب دانشجوئی بنشینند.

۱۴- رعایت نمودن مقررات فوق برای تمام مدت تحصیل و در محیط داخل و پیرامون دانشگاه، موسسات تابعه، محیط های کارآموزی، اردوهای دانشجویی، سرویس های ایاب و ذهاب و خوابگاه دانشجویی و موارد مشابه الزامی می باشد.

۱۵- در صورتی که دانشجویی موارد فوق را رعایت ننماید، دانشگاه مجاز خواهد بود از ورود وی به دانشگاه ممانعت نموده و یا پس از تذکرات لازم،اورا بعنوان متخلف به کمیته انضباطی دانشجویی معرفی نماید.

امید است با اتکال به پروردگار متعال و به پشتوانه ایمان، در امر خودسازی معنوی و طی مدارج علمی تا وصول به مرحله کمال موفق و پیروز باشید.

اداره حراست وحفاظت فیزیکی دانشگاه